Nový automobil ponesie názov ROLLS-ROYCE CULLINAN

Nový automobil ponesie názov ROLLS-ROYCE CULLINAN

Značka Rolls-Royce pred troma rokmi na stránkach The Financial Times oznámila svetu, že plánuje vytvoriť úplne nový automobil, ktorý prinesie revolúciu do sveta luxusnej mobility – nenútene, kamkoľvek sa vydáte. Svet odvtedy v napätí čakal na príchod tohto prelomového nového Rolls-Royce.

Značka Rolls-Royce pred troma rokmi na stránkach The Financial Times oznámila svetu, že plánuje vytvoriť úplne nový zvýšený automobil, ktorý prinesie revolúciu do sveta luxusnej prepravy – nenútene, kamkoľvek sa vydáte. Svet odvtedy v napätí čakal na príchod tohto prelomového nového Rolls-Royce.

Dnes už sa čakanie chýli k záveru, keďže Rolls-Royce potvrdil, že toto nové vozidlo ponesie názov Cullinan.

"Názov Cullinan sa do pozornosti verejnosti už dostal, keďže sme ho pred pár rokmi prezradili ako označenie tohto projektu," hovorí Torsten Müller-Ötvös, výkonný riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce. "Je to ten najvhodnejší názov pre náš úchvatný nový produkt. Cullinan je automobil oplývajúci tak jasným účelom, prvotriednou kvalitou, rýdzosťou a aurou, že spoľahlivo otrasie zaužívanými štandardmi pre rozsah a možnosti skutočného luxusu. Tak, ako aj diamant Cullinan – vôbec najväčší bezchybný diamant na svete – prichádza na svetlo sveta v dokonalej forme a svojimi vlastnosťami prekonáva všetko ostatné."

Príbeh toho, ako tento nový Rolls-Royce prišiel k názvu Cullinan, tiež tkvie v pátraní po dokonalosti. Rolls-Royce Cullinan rovnako ako slávny diamant podnikol fascinujúcu púť. Od spaľujúcich púští Afriky a Blízkeho Východu až po mrazivé snehy polárneho kruhu, od trávnatých údolí Škótskej vysočiny po týčiace sa kaňony Severnej Ameriky – návrhári, konštruktéri, remeselníci a umelci v sídle House of Rolls-Royce dôsledne plánovali, testovali a vylaďovali tento jedinečný automobil tak, aby ho zbavili čo i len náznaku nedostatkov a umožnili mu ponúkať nenútený komfort všade, kam sa vydáte.

"Inšpirovali sme sa epickými procesmi, ktoré diamant Cullinan celé tisícročia formovali. Tento názov je stelesnením mnohých kvalít, ktoré naše nové vozidlo ponúka. Je vyjadrením vytrvalosti a absolútnej odolnosti proti pôsobeniu tých najväčších tlakov, prezrádza jeho vzácnosť a rýdzosť a zároveň vzdáva hold priekopníckemu, dobrodružnému duchu ctihodného Charlesa Rollsa a technickým inováciám sira Henryho Royca. Pritom samozrejme zosobňuje absolútny luxus všade, kam sa na svete vydáte," pokračuje Müller-Ötvös.

Cullinan je druhým vozidlom Rolls-Royce spočívajúcim na úplne novej patentovanej hliníkovej platforme s názvom Architecture of Luxury, ktorú spoločnosť predstavila nedávno. Každý jeden aspekt jedinečného a neprekonateľného modelu Rolls-Royce Cullinan jasne zažiari.

Müller-Ötvös dodáva: "Názov Cullinan je skrátka brilantnou voľbou."

Zdroj: BMW Group Slovakia