Revolúcia vo využití elektromobilov: 2016 LEAF 30 kWh ponúka dojazd 250 km

Revolúcia vo využití elektromobilov: 2016 LEAF 30 kWh ponúka dojazd 250 km

● Predĺženie dojazdu modelu LEAF na jedno nabitie o 26% - až na 250 km*
● Ďalšie prvenstvo spoločnosti Nissan: model LEAF predstavuje batériu s kapacitou 30 kWh
● Významná modernizácia batérie zvyšuje jej výkon
● Dlhší dojazd je hlavnou prednosťou modernizovaného modelu na rok 2016, ktorý ďalej zvyšuje náskok spoločnosti Nissan pred svojimi rivalmi
● Nový informačno-zábavný systém NissanConnect EV s ešte rozsiahlejšou ponukou funkcií; telematika na ovládanie vozidla na diaľku
● Modernizácia dizajnu exteriéru s prepracovanými detailmi a nový farebný variant

Rolle, Švajčiarsko. Spoločnosť Nissan znova mení výkon a praktickosť elektromobilov aj nazeranie na ne. Predstavila modernizovanú verziu vozidla Nissan LEAF 30 kWh, ktorá vodičom ponúka dojazd 250 km a poráža tak všetkých svojich konkurentov v tomto segmente.

Tento pozoruhodný úspech, ktorý vodičom otvára nový svet plný rôznych možností, bol dosiahnutý uvedením novej batérie s kapacitou 30 kWh. Nová batéria je kľúčovým bodom balíka vylepšení, vďaka ktorému si model LEAF 30 kWh modelový rok 2016 bude môcť upevniť pozíciu najschopnejšieho, najpraktickejšieho a najhodnotnejšieho elektromobilu na svete. Dlhší dojazd v spojení s celým radom dizajnových, technologických a konštrukčných modernizácií modelu LEAF výrazne pridáva na atraktivite. Robí z neho skutočnú alternatívu k vozidlám so spaľovacími motormi pre milióny motoristov a posilňuje jeho pozíciu najlepšieho svetového elektromobilu.

Predseda predstavenstva spoločnosti Nissan Europe Paul Willcox povedal: „Model LEAF, ktorý je najpredávanejším elektromobilom na svete, bude teraz ešte lepší. Dojazd 250 km otvára svet elektromobilov tisícom vodičov po celej Európe, ktorí doteraz veľmi neverili tomu, že by pre nich elektromobil mohol byť tou pravou voľbou. Vďaka tomuto dlhému dojazdu bude kúpa vozidla LEAF jednoduchšou prvou voľbou pre oveľa väčší počet vodičov.“


Nová batéria, nová technológia, rovnako jednoduché použitie

Nová batéria modelu LEAF s kapacitou 30 kWh prináša dlhší dojazd bez negatívneho vplyvu na vnútorné usporiadanie vozidla. Novinka, ktorá bude k dispozícii vo vozidlách s úrovňami výbavy Acenta a Tekna, má totiž rovnaké rozmery ako súčasná jednotka s kapacitou 24 kWh a je iba o 21 kg ťažšia. A výsledok? Vozidlo je schopné prejsť výrazne dlhšiu vzdialenosť a pritom ponúka rovnakú praktickosť a využiteľnosť ako jeho predchádzajúce verzie.

Kľúčovým faktorom vyššieho výkonu novej batérie je modernizácia jej vnútornej konštrukcie a chemického zloženia. Uvedenie novej katódy s vyššou kapacitou zvyšuje jej výkon, na ktorý má pozitívny vplyv aj usporiadanie palivových článkov. Spoločnosť Nissan je o výkone a spoľahlivosti novej batérie s kapacitou 30 kWh natoľko presvedčená, že bude poskytovať záruku na batériu osem rokov alebo po najazdenie 160 000 km.

Novú batériu modelu LEAF s kapacitou 30 kWh je možné dobíjať rovnako ľahko a bez stresu ako súčasnú jednotku s kapacitou 24 kWh. Takisto ako pri súčasnom modeli LEAF si zákazníci budú môcť vozidlo nabíjať doma, na verejných nabíjacích staniciach alebo v rámci siete rýchlonabíjacích staníc (3-fázový prúd, napätie 400 V). Sieť týchto staníc sa rýchlo rozrastá po celej Európe a predstavuje pre elektromobily tú najlepšiu možnosť.


Nová IT technológia dáva majiteľom ešte väčšiu kontrolu

Medzi najoceňovanejšie a najužitočnejšie funkcie modelu LEAF patrí NissanConnect EV, prostredníctvom ktorého s ním môžu majitelia nadviazať kontakt a ovládať ho na diaľku. Majitelia po celom svete si vďaka tejto telematickej službe pomocou smartfónov ešte viac uľahčujú život - či už ide o možnosť kontrolovať stav nabitia batérie alebo o predhriatie kabíny v chladných zimných dňoch. NissanConnect EV prináša nielen väčšie pohodlie, ale vylepšuje aj dojazd vozidla. Dokáže totiž vopred zahriať alebo vychladiť kabínu bez spotreby energie batérie.

LEAF 30 kWh prináša výraznú modernizáciu tejto jedinečnej technológie a nahrádza predchádzajúci systém CarWings novým systémom NissanConnect EV. Ten si zachoval všetky oceňované prvky pôvodného systému, ale pridáva nové funkcie, oveľa jednoduchšiu aktiváciu a nový dizajn.

Súčasťou vylepšení, s ktorými nový systém NissanConnect EV prichádza, je nová mapa dobíjacích staníc, ktorá je schopná ukázať, ktoré nabíjacie stanice sú k dispozícií a ktoré sa práve používajú. Navrhnutý na bezproblémovú integráciu s informačným a zábavným systémom NissanConnect EV novej generácie, prináša aj úplne prepracovaný navigačný systém, upozornenia týkajúce sa údržby a zariadenie na vyhľadanie vozidla.


LEAF 30 kWh - najobľúbenejší elektromobil sveta je teraz ešte lepší

Všetky vozidlá LEAF na rok 2016 vo variantoch Acenta a Tekna sú vybavené najnovšou verziou oceňovaného informačného a zábavného systému NissanConnect EV. Ten prináša nové rozhranie a digitálny rádioprijímač a ponúka aj 7-palcový kapacitný dotykový displej. S jeho pomocou môžu majitelia približovať a odďaľovať mapy a prechádzať medzi jednotlivými ponukami iba pohybom prstov po obrazovke.

LEAF 30 kWh prináša aj množstvo drobných zmien dizajnu exteriéru - vrátane novej strešnej antény a nového farebného variantu - bronzovej.

Výrobu modelu LEAF 30 kWh bude naďalej zabezpečovať továreň spoločnosti Nissan v britskom Sunderlande. Predaj v Európe sa začne v januári 2016. Konečné ceny a špecifikácie pre jednotlivé trhy budú oznámené čoskoro.


* Údaj podľa smernice NEDC (Nový európsky jazdný cyklus), cieľ 250 km - bude potvrdené homologáciou

Zdroj: Nissan Slovensko

Fotogaléria

Revolúcia vo využití elektromobilov: 2016 LEAF 30 kWh ponúka dojazd 250 kmRevolúcia vo využití elektromobilov: 2016 LEAF 30 kWh ponúka dojazd 250 kmRevolúcia vo využití elektromobilov: 2016 LEAF 30 kWh ponúka dojazd 250 kmRevolúcia vo využití elektromobilov: 2016 LEAF 30 kWh ponúka dojazd 250 kmRevolúcia vo využití elektromobilov: 2016 LEAF 30 kWh ponúka dojazd 250 kmRevolúcia vo využití elektromobilov: 2016 LEAF 30 kWh ponúka dojazd 250 kmRevolúcia vo využití elektromobilov: 2016 LEAF 30 kWh ponúka dojazd 250 kmRevolúcia vo využití elektromobilov: 2016 LEAF 30 kWh ponúka dojazd 250 kmRevolúcia vo využití elektromobilov: 2016 LEAF 30 kWh ponúka dojazd 250 kmRevolúcia vo využití elektromobilov: 2016 LEAF 30 kWh ponúka dojazd 250 km
Tagy NISSAN